Skip to content

Zakładka. Przerwa na angielski

Menu
Menu

O mnie

Nazywam się Paulina Kwatera-Gierak. Jestem filolożką, nauczycielką angielskiego i młodą przedsiębiorczynią. Ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalnością tłumaczeniową oraz pięcioletni moduł pedagogiczny na Studium Pedagogicznym UJ.

Mój początkowy plan zakładał, że będę tłumaczką literatury i tym samym połączę swoje dwie największe pasje: język angielski i książki. Tak się jednak nie stało, bo jeszcze w trakcie studiów podjęłam pracę w pierwszej szkole językowej i… przepadłam. Zrozumiałam, że to uczeniem chcę się zajmować na co dzień.

zakladka-angielski_1

Od tego czasu miałam przyjemność prowadzić zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe – stacjonarnie i online. Uczyłam dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne, młodzież przygotowująca się go egzaminów, studentów, zapracowanych dorosłych, a nawet emerytów. Z czasem zaczęłam też poziomować kursantów zgłaszających się do szkoły i szkolić nowych lektorów dołączających do zespołu.

Dzisiaj jestem wdzięczna za możliwość pracy z różnymi grupami wiekowymi, bo zmusiło mnie to do ciągłego rozwoju i poznawania nowych metod i narzędzi pomocnych w nauczaniu. Dzięki temu doświadczeniu odkryłam też, że najbardziej spełniam się, pracując z młodzieżą i dorosłymi.

W sierpniu 2021 roku założyłam Zakładkę. Wiedziałam już jak chcę uczyć (nowocześnie, naturalnie, w swobodnej atmosferze, z wykorzystywaniem autentycznych materiałów, ze szczególnym naciskiem na mówienie) oraz jak na pewno nie chcę uczyć (w przepełnionych, niedopasowanych poziomowo grupach, ściśle trzymając się wiodącego podręcznika). Nie minęły dwa miesiące, a ja miałam wypełniony po brzegi grafik i nawet krótką listę oczekujących. Zadziałała poczta pantoflowa (koleżanka poleciła koleżance, a żona po kilku zajęciach zapisała też męża… :)) oraz konto na Instagramie, na którym uczę angielskiego w małych dawkach i dzielę się pomysłami na samodzielną naukę.

zakladka-angielski_2

To właśnie Instagram stał się impulsem do tego, żeby zacząć dzielić się moimi autorskimi materiałami na większą skalę. Za każdym razem, gdy pokazywałam co przygotowałam dla swoich kursantów odzywał się ktoś, kto dziękował za inspirację, prosił o link do tekstu/filmiku źródłowego albo pytał gdzie można pobrać/kupić te materiały. Dzisiaj część z nich można otrzymać po zapisie na newsletter oraz w zakładce: darmowe materiały. Pracuję też nad tym, żeby niedługo pojawił się tu sklep.

A co poza angielskim?

Uwielbiam czytać (o czym już wiecie!) i podróżować na własną rękę, kolekcjonując świetne wspomnienia. Staram się być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Bliskie są mi tematy dotyczące ekologii i sytuacji kobiet. Gram w gry planszowe, uczę się hiszpańskiego, lubię gotować i chodzić po górach. Ale nade wszystko lubię rozmawiać i potrafię słuchać… i może dlatego tak dobrze odnajduję się w roli nauczycielki angielskiego 🙂